Diety - Diety oczyszczające

Dieta kaszowa

Poniedziałek, 09.10.2017 | Autor: | Ilość komentarzy: 0 | kategoria: Diety - Diety oczyszczające
Diety - Dieta kaszowa

Dieta ta polega na spożywaniu samych kasz przez 10 dni. Spożywa się jeden rodzaj kaszy (jęczmienna, gryczana), a najlepszą z nich do tego celu jest kasza jęczmienna. Kasza jęczmienna ma bardzo silne właściwości przeczyszczające. Jest przy okazji smaczna i dodaje dużo energii

Dietetycy konwencjonalni uważają ją za najbezpieczniejszą, ponieważ zawiera sporo białka, węglowodanów, nawet trochę tłuszczu, składniki mineralne i niektóre witaminy.

Jej mankamentem jest prawie całkowity brak witaminy C. Mimo to można ją stosować przez kilka, a nawet kilkanaście dni. Zwłaszcza jeśli wzbogacimy ją o porcję warzyw, owoców lub świeże soki. Codziennie gotujemy tyle pszenicy, ile chcemy zjeść.

Ziarno jest twarde, a więc najlepiej wymoczyć je przez noc, a następnie gotować pod przykryciem na małym ogniu, biorąc 3 szklanki wody na szklankę pszenicy. Jemy 4–5 posiłków. Zamiast pszenicy można stosować kaszę gryczaną, płatki zbożowe lub pęczak.

Aby wzmocnić efekt oczyszczania, oprócz warzyw i owoców można jeszcze zjeść kilka suszonych śliwek. Moczymy je przez noc, po czym rano zjadamy na czczo i wypijamy wodę, w której się moczyły. Wskazana jest też woda niegazowana.

Skomentuj Wasze komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Dietetycyonline.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dietetycyonline.pl

Nasi specjaliści do Twojej dyspozycji!

 
Strona jest zarządzana przez: Scenic Group Sp. z o.o.